بلاکچین در صنعت بانکداری

مقدمه

بانکداری به‌عنوان صنعتی که به‌احتمال فراوان، به‌شدت تحت تأثیر زنجیره‌بلوک قرار خواهد گرفت، یکی از اولین صنایعی بود که به اکتشاف این فناوری و بهره‌گیری از کاربردهای آن پرداخت.

از دو زاویه دید می‌توان به زنجیره‌بلوک و اثرات آن بر صنعت بانکداری پرداخت. ابتدا می‌توان این فناوری را تهدیدی جدی برای فعالان این صنعت دانست. شاید در نگاه اول ظهور و شکوفایی پدیده‌ای غیرمتمرکز و بدون نیاز به‌واسطه که قادر به حل‌وفصل مراودات مالی بین افراد است، به‌منزله نابودی ارائه‌کنندگان خدمات مالی ازجمله بانک‌ها یا حداقل بخشی از مجراهای درآمدی آن‌ها تلقی شود؛ اما همان‌طور که از شواهد برمی‌آید، فعالان این صنعت نه‌تنها فناوری زنجیره‌بلوک را تهدیدی برای خود برنمی‌شمارند (درواقع با روی آوردن به زنجیره‌بلوک این تهدیدها را پشت سر می‌گذارند)، بلکه با سرمایه‌گذاری‌های هنگفت درصدد بهره‌گیری از آن در صنعت خود هستند

درواقع آن‌ها زنجیره‌بلوک را برای خود فرصتی در راستای ایجاد مزیتی پایدار دانسته‌اند. آمار و ارقام و فعالیت‌های بزرگان این صنعت گواهی بر این مدعاست. در بخش‌های بعد این آمار و ارقام به‌همراه فرصت‌ها، تهدیدها و چالش‌های این فناوری برای صنعت بانکداری گنجانده شده است.

دانلود مقاله کاربرد فناوری بلاکچین در صنعت بانکداری

با کلیک بر روی مقاله آن را دانلود کنید.

بلاکچین در صنعت بانکداری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *