پلتفرم بلاکچین سازمانی شرکت IBM

شرکت IBM به تازگی نسخه ارتقاء یافته پلتفرم بلاکچین سازمانی خود را روانه بازار نمود.

چشم انداز شرکت IBM از ارائه این خدمت، ایجاد یک پلتفرم بلاکچینی منعطف، حول فناوری دفتر توزیع‌شده متن باز است که بتواند به صورت مجازی بر روی هر نوع زیرساخت محاسباتی اجرا گردد.

در این پلتفرم جدید و ارتقاء یافته، کاربران قادرند از خدمات ابری عمومی همانند IBM Cloud، AWS و آژور و یا خدمات ابری خصوصی سازمانی همانند LinuxOne بهره ببرند. همچنین در این معماری جدید، پشتیبانی از مدیریت برنامه‌های کاربردی و استقرار پلتفرم Kubernetes اضافه شده است.

بر اساس نظر مدیران IBM، از آنجایی که در معماری جدید، به ایجاد راهکاری ترکیبی و چندابری توجه شده است، این امکان محیا نموده تا شبکه‌های زنجیره‌بلوکی در محیط‌های چندگانه، به صورت کارآمدتری کار کنند.

به‌علاوه، این پلتفرم اصلاح شده، دارای قابلیت‌های جدید و ارتقاء یافته‌ای است که از طریق آن مدیریت بنگاه‌ها بر کل چرخه حیات یک شبکه بلاکچینی میسر می‌گردد. برای مثال، افزونه جدید پلتفرم زنجیره‌بلوکی IBM برای Visual Studio Codes، به نحوه طراحی شده که پیچیدگی‌های ایجاد زنجیره‌بلوک را تسهیل نموده و به کاربران برای تلفیق قراردادهای هوشمند خود با توابع مدیریت شبکه یاری می‌رساند.

در این پلتفرم، کاربران می‌توانند به راحتی مراحل توسعه، تست و تولید را در یک کنسول واحد انجام دهند. علاوه بر این، در این افزونه، کدهای نمونه و خودآموزهای کاملی تعبیه شده است تا با مطالعه آن‌ها هر فردی می‌واند به راحتی و به سرعت به یک توسعه‌دهنده زنجیره‌بلوک تبدیل شود.

در این پلتفرم ارتقاء یافته، امکانی برای پروژه‌ها ایجاد شده تا در هر مکان و در زمانی که نیاز باشد، از کامپوننت‌های زنجیره‌بلوکی استفاده نمایند. کاربان این پلتفرم، کنترلی کامل بر شناسه‌های هویتی، دفتر توزیع‌شده و قراردادهای هوشمند دارند.

منبع : Coindesk

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *